top of page

CANICROSS

Canicross je disciplína v běhu se psem, kdy pes běží před psovodem a táhne ho na napnutém odpruženém vodítku. Důraz se klade na motivaci, kontrolovaný pohyb a s tím jdoucí bezpečnost. 

 

Proč jsme do naší nabídky zařadili canicross?

Pestrost je slovo, které občas v tréninku nebo obecně v našem soužití se psem chybí. Pestré téměř vždy znamená dobré. A pokud se prokoušeme začátkem a volbou výbavy, canicross je činnost, která náš život se psem výrazně obohatí.

Běh je pro psa přirozený ventil a copingová strategie. Možná budete překvapeni, že Vašeho psa v tahu najednou nezajímá zvěř ani ostatní psi. Je dokonce možné, že si tento vjem bude částečně generalizovat i do běžného života. A pokud ne, stále tu zůstává faktor a benefit bezpečných skupinových lekcí.

 

Začátečníci

Trénink pro začátečníky tu není od pokořování hranic ani od dosahování dechberoucích výkonů. Nemusíte mít strach, že to neudýcháte. Nemusíte mít strach, že na Vás skupina nepočká a už vůbec se nemusíte bát, že Vás někdo bude hodnotit.

Trénink je zaměřen na položení kvalitních základů. Bavíme se především o práci s motivací, sebekontrole a bezpečnosti. Naučíme Vás, jak si tenhle sport plnými doušky užívat a zároveň být bezpečni pro sebe i své okolí.

Na tréninku si ukážeme jak na kvalitní rozehřátí našich i psích svalů. Naběháme cca 4 km s četnými pauzami podle potřeb všech zúčastněných týmů. Pomocí různých cvičení se zaměříme na bezpečné starty, stranové povely a nekontaktní předbíhání. Po doběhu se společně protáhneme a vychodíme psy.

 

Pokročilí

Pokud už canicross nějaký pátek běháte a chcete se k nám motivačně přidat na výběh, OZVĚTE SE.

Holky vás protáhnou pěknými místy a slibují, že Vaše nohy si to druhý den budou pamatovat. 😊 Tréninky pro pokročilé v Klánovicích vede Anička, na Stodůlkách Radka.

 

Vybavení:

Budete potřebovat padnoucí výbavu pro psa a samozřejmě i sebe. Výběr dlouhého postroje doporučujeme provést s pomocí odborníka (například v MushGo.) Se správným nastavením běžeckého opasku Vám na tréninku pomůžeme.  

 

Pro psa:

Dlouhý postroj

Obojek

Amortizační vodítko

Miska, voda

Pamlsky, hračka

Pro sebe:

Běžecký opasek

Lehké běžecké boty s hlubším vzorkem

Lehčí prodyšné oblečení dle počasí

Oblečení a svačinka po doběhu

 

Pravidla:

Zakládáme si na bezpečnosti, a to jak na fyzické, tak psychické. Chceme, aby se nikomu nic nestalo a aby se všichni účastníci tréninku cítili v pohodě. Všichni trenéři jsou proškoleni v psí komunikaci a po celou dobu tréninku budou dohlížet na to, aby nedocházelo k nevyžádaným kontaktům. Ovšem je potřeba mít na paměti, že trénink se koná v otevřeném lese, kde je možný kontakt s dalšími lidmi, psy, koňmi a lesní zvěří. 

 

  1. Všichni psi musí být po celou dobu tréninku na vodítku, pokud se s trenérem nedomluvíte jinak.

  2. Týmy mezi sebou dodržují takovou vzdálenost, aby k případnému kontaktu nemohlo dojít.

  3. Pokud máte jen malou obavu, opatřete svého psa padnoucím prostorným náhubkem.

  4. Tréninku se mohou účastnit psi starší 1 roku.

  5. Trénink je určen pro všechna plemena (vyjma brachycefalických) a všechny velikostní kategorie.

  6. Účast háravým fenám je povolena.

  7. Tréninku se účastníte na vlastní nebezpečí.

  8. Trénink se koná za každého počasí.

Přihlášení na trénink provedete zde:

bottom of page