top of page

Co se bude trénovat?

IMG_8658.jpg
IMG_8776.jpg
DSC02913.jpg

VÝCHOVA ŠTĚNĚTE

Přivezli jste si štěně. Co teď?

Byla to roztomilá kulička a teď se mění v neohroženou pirani?

Kdy, co, a především jak začít trénovat?

Co je alfa a omega a na co naopak nespěchat?

Představíme si základní přivolávací a klecové hry nebo hry na sebekontrolu. Začneme tvořit důležité návyky a najdeme společnou řeč mezi Vámi a Vaším štěnětem.

POSLUŠNOST, TRIKY

Vaše štěně nějak rychle vyrostlo a najednou máte pocit, že společná domluva vázne?

Máte dospělého psa, se kterým si chcete zpestřit společný čas?

I starého psa novým kouskům naučíte, nebojte!

Každý pes je jiný, pro jednoho je odměnou kus žvance, jiný chce hračku, jiný chce možná jenom klid a Vaše pohlazení. Všechno je v pořádku. Klíčem je najít ty správné páky na toho Vašeho. Trénink není nic jiného, než dobře promyšlený a načasovaný výměnný obchod.

PŘIVOLÁNÍ

Existuje mnoho kynologických směrů, mnoho metodik, ale přivolání je jen jedno. Je to pes, který se otočí na patě v momentě, kdy na něj zavoláte. Ať jste kdekoliv a za jakékoliv situace. Tečka.

Je to alfa a omega Vašeho společného bytí. Bez přivolání nemůžete svého psa pustit na volno, nemůžete se na něj spolehnout a věřit mu. Bez přivolání ohrožujete svého psa, sebe, i své okolí.

Ukážeme si propracovaný systém her, jenž pomáhá vytvářet perfektní, a hlavně radostné přivolání.

Jak se bude trénovat?

Všechny tréninky jsou založeny na principech pozitivního posilování a shapingu, tedy tvarování.

Ještě jste o tom neslyšeli?

Nebo možná trochu slyšeli, ale nevíte, co přesně si pod tím představit?

Nevadí.

Pozitivní posilování znamená v podstatě cvičení za odměnu. Pozor, tou nutně nemusí být jen pamlsek! Odměna je něco, po čem pes touží. Zjistit, co je to „modré z nebe“ pro Vašeho psa, bude náš první úkol!

Váš pes zjistí, že nemusí jen bezmyšlenkovitě a znuděně plnit otravné příkazy. Nakoukneme totiž do světa operantního podmiňování, kdy se zvíře naučí dělat to, co se mu vyplatí a přestane dělat to, z čeho nic nemá.

Zdá se to fádní? Vězte, že není. Tato metodika totiž vznikla při tréninku velkých mořských savců, kde jakékoliv korekce a tresty nemají význam, ba jsou dokonce životu nebezpečné. A když to funguje na kosatku, musí to fungovat i na moderního městského psa. A nejenom!

Na začátku bude před všemi trenéry stát veledůležitá otázka:

 

CO OD SVÉHO PSA OČEKÁVÁM?“

 

Je snadné na ni odpovědět? Skvělé!

Nejste si jisti a tápete? Pak může být zaděláno na první nedorozumění.

Co to vlastně znamená mít to očekávání?

Každý pes je, stejně jako člověk, jiný. Roli hraje genetická výbava, průběh březosti, časná socializace u chovatele a výchova u nového majitele, tedy Vás.

I štěňata z jednoho vrhu mohou být různá. Stejně jako dva lidští sourozenci nejsou povahově stejní. Vaše cesta by tedy měla ideálně začínat již u volby spojení – otec a matka vrhu. Dále je vhodné si dané štěně vybírat velmi konkrétně, ne podle barev, ale podle povahy.

 

Kvalitní chovatel Vám rád předá své postřehy, neb je i v jeho zájmu dát své miláčky těm nejvhodnějším majitelům.

Pokud se nechcete věnovat žádnému konkrétnímu sportu, chcete „jen“ parťáka do života i to je očekávání, se kterým je nutno pracovat. To především při volbě plemene!

 

Jakmile znáte důvod, proč jste si pořizovali psa a jaké od něho máte očekávání, můžeme začít pracovat!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kde a jak budeme cvičit?

  • INDIVIDÁLNÍ TRÉNINK UVNITŘ 

K dispozici Vám bude menší místnost s kvalitním povrchem. Lekce uvnitř jsou pro prostorové omezení pouze individuální. Jsou tedy vhodné pro štěňátka, pro reaktivní psy a jakožto první lekce.

 

  • SKUPINOVÝ TRÉNINK VENKU 

 

Budeme cvičit venku v parku nebo na louce. Lekce je vhodná pro ostřílenější psy, kteří dovedou pracovat i v obtížnějším prostředí. Běžný život se se psem ani s Vámi nemazlí v teple domova, a tak budeme společně čelit všem nástrahám – pokřikujícím dětem, jiným psům a zvukům ulice. Na lekci mohou být dva týmy.

 

Další variantou je trénink v lese. Les je jakožto prostředí na trénink jedním z nejsložitějších. Tím spíš ten pražský. Spousta pachů a zvířat natěsno v malém prostoru. Budeme trénovat především přivolání. Ukážeme si základní přivolávací hry, které hodnotu vašich společných vycházek zvednou o 100%.

 

Je samozřejmě možné domluvit individuální trénink venku. Bohužel nejsme schopni poskytnout skupinový trénink uvnitř.

Další podrobnosti v rezervačním systému níže. 

 

POZOR, POZOR: Vzhledem k neustále se měnícím vládním opatřením, momentálně tréninky v rezervačním systému nevypisujeme. V případě zájmu mne neváhejte kontaktovat a domluvíme si trénink dle aktuální situace. Děkuji za pochopení. 

IMG_8598.jpg
IMG_8830.jpg
IMG_8822.jpg
bottom of page